Génmódosított ételek fogyasztása génmódosulást okoz az estek 92 % ban. Ezt titkolták a tudósok, de fojtatták a kísérletet. Minden egyes Földi leszületés előtt Isten törvényét megtanították nekünk, melyet tudomásul vettünk azzal, hogy be is tartjuk.
Ezeket harmónia esszencia vagyis szeretet törvényeknek hívjuk:
Ne szennyezd a környezete és add vissza a természetnek melyet tőle kincsként kaptál. Ez biztosítja a ciklusos fejlődés örök körforgását amíg szükség van tapasztalásra. A teljesség igénye nélkül ez a földi testre, a felhasználatlan táplálékra, növényi konyhai hulladékra is értendő melyet komposztálással visszacsatolunk, hogy egy más alakban megjelenve szolgálja a földi életet.
4. Teremtés törvénye: Minden korszakban teremtőerőd birtokába kerülsz tudatosságod szintjéhez mértem, így védelek meg önmagadtól.
A ciklus legvégén leszel a legerősebb a teremtésben, Öntudatod visszaszerzése által.
Váratlan következmények
A biotechnológusok Wald profeszor és mások figyelmeztetése ellenére is több ezer genetikai módosítást hajtottak végre a fajok között. Bár ezek egy része, legalábbis rövid távon sikeresnek tűnik, meglepetésben is volt részünk. Előre ki nem számítható, váratlan eredményekben. íme néhány példa az amerikai napilapokból:
-
1986-ban, hogy sovány hússertéseket tenyészthessenek, az emberi növekedési hormon génjét átvitték a sertésekbe. A végeredmény cirkuszi rémbemutató lett. „A sertések egyáltalán nem úgy néztek ki, mint ahogy azt a nagyapám farmján megszoktuk. Ezek drótszőrű, széles pofacsontú állatok voltak” - írta a St. Louis-i Dispatch magazin riportere. Az első alomból származó egyik állatnak nem volt végbélnyílása. Néhány állat annyira letargikus volt, hogy fel sem akart állni. Más állatok bélgyulladástól, vesebetegségtől vagy bőrbetegségtől szenvedtek, néhánynak szívnagyobbodása lett - írta a Harpers Magazin.
-
Amikor a dohányt olyan céllal módosították, hogy egy bizonyos fajta vegyületet termeljen, a gyártók másféle dohányt kaptak, mint amire számítottak. Az új dohány ugyanis egy olyan új mérget kezdett termelni, ami egyébként nincs jelen a termesztett nővényben (2).
-
Az élesztő átalakításakor az élesztőben csak kis mennyiségben előforduló méreg mennyisége 40-200-szorosára nőtt, pedig ebben az esetben a gént nem is más fajból vitték át. A kutatók, akik ezt a váratlan hatást észlelték, kijelentették, hogy az eredményeik megkérdőjelezik a genetikai módosítási módszer biztonságát, és igazolják azoknak a fenntartásait, akik biztonsági okokból nem akarnak genetikai módosítással előállított élelmiszereket fogyasztani (3). Hozzátették, hogy a genetikailag módosított élesztő nem azonos a hagyományos élesztővel, ahogy azt az amerikai FDA állítja.
-
Az első évben, amikor a Monsanto cég GM-gyapotját termelni kezdték Missouriban (USA), a vetőmag majdnem 20 000 hektárnyi területen okozott problémát. Néhány növény ledobta a gyapotot tartalmazó fejet. Volt olyan eset, amikor a növények a permetezőszertől pusztultak el, annak ellenére, hogy a herbiciddel szembeni ellenállás génjét vitték át beléjük.
-
Texasban azt a gyapotot, amelynek magának kellett volna termelni a kártevők elleni védőanyagot (Bt-gyapot), megtámadták a kártevők, és volt olyan eset, amikor a vetőmag ki sem akart csírázni. Máskor a növények visszamaradtak a fejlődésben, csökkent a terméshozamuk, vagy egyéb problémák jelentkeztek.
A meglepetést kiváltó okok közül az egyik az, hogy nem értjük igazán, mi irányítja a gének kifejeződését (expresszálódását), és hogy az ún. transzgén beépülése a növényekbe véletlenszerű (4). A másik ok az, hogy a génmanipulálás elve egy olyan hipotézisen alapul, amelyről ma már tudjuk, hogy hibás.
A teljes génmanipulációs agyagot megtalálod: