Tárgy: Napi tanítás + annak magyarázata
A szülőség művészet.
"Parenting is an art."
- Sri Amma Bhagavan
Életet adni egy gyermeknek: ez egy dolog. De fel is nevelni őt, az már egy teljesen más valami. A szülőség egy teljes munkaidős állás a szülő számára. Nagyon fontos, hogy tudjuk a szülőség értékét és fontosságát.
Egy gyermek felnevelésének több szakasza van. Nagyjából az alábbi kategóriák különböztethetőek meg: 0-6 éves korig, 6-13 éves korig és 13 éves kor felett.
Az első szakaszban úgy kell bánni egy gyermekkel, mint egy Királlyal, vagy Királynővel, aki meghozza a maga saját döntéseit, a többieknek pedig követniük kell azokat.
A második szakaszban úgy kell kezelni a gyermeket, mint egy herceget, vagy hercegnőt, ahol a szülőnek meg kell tanítania a gyermek számára néhány „csináld” és „ne csináld” dolgot.
A harmadik szakaszban úgy kell bánni a gyermekkel, mint egy baráttal, ahol nem lehet semmilyen korlát a kapcsolatban, és ahol teljes szabadság van.
Ezen kívül tudni kell, hogy nagyon sok olyan döntést hoz meg az egyén gyermekkorban, többnyire az első szakaszban, amelyek természetüknél fogva alapvetőek és ezek alkotják az egyén életének az alapját. Ezek a döntések irányítják az életünket. A szülők gondolatai, szavai és cselekedetei vannak a legnagyobb hatással a gyermek döntéseire, mely döntések alkotják az egyén életének lenyomatát, alapját. Ily módon a szülőség dönti el a gyermekek életét. Legtöbbször a szülők a szülőséget véletlenszerűen csinálják és ily módon a gyermek élete lerombolódik. Nagyon sok példát látunk erre az egyetemen, amikor olyan emberek jönnek ide, ahol a gyermekkori döntéseik hatással vannak a kapcsolataikra, ami pedig hat az üzletükre, egészségükre, házasságukra, stb. Minden probléma gyökere a gyermekkori beprogramozásból, a gyermekkori döntésekből ered. A szülőség nagyon fontos és ez egy művészet.